21 listopada, 2024
11 11 11 AM
Jak zamontować lampę pająk na suficie?
Najem krótkoterminowy
Kim jest i ile może zarobić hejter?
Czy zjawisko hejtu może występować w pracy zawodowej?
Hejt w sieci- jak się przed nim bronić?
DIY – co możesz zrobić samodzielnie
Armia „hejterów”
Dlaczego twórcy odchodzą z YouTube?
Jak krytykować aby pomóc, a nie zaszkodzić?
Co to jest Hejt?
Latest Post
Jak zamontować lampę pająk na suficie? Najem krótkoterminowy Kim jest i ile może zarobić hejter? Czy zjawisko hejtu może występować w pracy zawodowej? Hejt w sieci- jak się przed nim bronić? DIY – co możesz zrobić samodzielnie Armia „hejterów” Dlaczego twórcy odchodzą z YouTube? Jak krytykować aby pomóc, a nie zaszkodzić? Co to jest Hejt?
hejt

Hejt w sieci- jak się przed nim bronić?

Internet to jeden z ważniejszych wynalazków człowieka. Ułatwia on wykonywanie niektórych czynności, jest dla wielu źródłem zarobku. Wiele osób aktywnie działa w sieci, przez co narażony jest na hejt. Umieszczanie złośliwych komentarzy to niestety powszechne zjawisko, przed którym należy próbować się bronić. Co to jest hejt w sieci? Jakie są przyczyny hejtu internetowego? W jaki sposób bronić się przed hejtem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Co to jest hejt w sieci?

Dość trudno jednoznacznie wskazać, czym jest hejt w sieci. Słowo pochodzi od angielskiego słowa „hate”, który po przetłumaczeniu na ojczysty język oznacza nienawiść. Z pewnością jest to stosunkowo nowe zjawisko, jednakże charakteryzujące się negatywnym przekazem. Hejterem można nazwać osobę, która regularnie zamieszcza w sieci negatywne komentarze- te mają sprowokować do niekulturalnej, wulgarnej dyskusji. Z reguły promowana jest mowa nienawiści, a osoba obrażana znacznie zaniża swoją samoocenę. W dzisiejszych czasach hejt w sieci jest bardzo powszechny. Jego zapobieganie jest problematyczne- sama edukacja w tym zakresie nie należy do najskuteczniejszych. Powinniśmy nauczyć się bronić przed tym niebezpiecznym zjawiskiem.

Jakie są przyczyny hejtu internetowego?

Część osób zadaje sobie pytanie, dlaczego hejt w sieci występuje tak często. Okazuje się, że przyczyn negatywnych komentarzy i nienawiści może być stosunkowo dużo. Najczęściej jest to chęć obrażania innych.  Osoby siedzące przed ekranem monitora są niemalże pewne, że nikt nie pozna ich tożsamości. Hejterzy często są o coś zazdrośni- z reguły powodem jest lepsza sytuacja materialna danej osoby, sukcesy. Przyczyną hejtowania może być zły nastrój, niezbyt dobre samopoczucie w danym dniu. Dla hejtera negatywne komentarze to często możliwość odreagowania negatywnych emocji. Hejt w sieci występuje także ze względu na różnorodne stereotypy, a także uprzedzenia w stosunku do innych grup społecznych lub zawodowych. Na podstawie badań wywnioskowano, że przyczyną hejtu mogą być skrajne poglądy polityczne, ewentualnie brak satysfakcji z aktualnej sytuacji życiowej.

W jaki sposób bronić się przed hejtem?

Hejt to bardzo niebezpieczne zjawisko. Pomimo tego, że hejterzy są poważnie narażeni na konsekwencje prawne, to jednak większość osób zupełnie nie zwraca na to uwagi. Obrona przed hejterami jest stosunkowo trudna. Jedna z najlepszych metod polega na tym, aby ignorować złośliwe komentarze. Unikajmy bezsensowych dyskusji– druga strona tylko czeka na naszą odpowiedź. Alternatywnym rozwiązaniem jest usunięcie komentarzy, jak i również blokowanie osób dodających obraźliwe wpisy. Każda obrażona i zniesławiona osoba może wystąpić na drogę prawną, co będzie nauczką dla (najczęściej) młodych osób. Wystarczy zgromadzić odpowiednią dokumentację w postaci zrzutów ekranu, zdjęć. Niepodważalne dowody będą naszym asem w rękawie w przypadku rozprawy sądowej. więcej na https://epicgirl.pl/